Tarasy

Tarasy drewniane to doskonała alternatywa dla kamiennych czy ceramicznych nawierzchni. Naturalny i atrakcyjny wygląd połączony z funkcjonalnością i wytrzymałością to niewątpliwe zalety tego rozwiązania. Oryginalne i lekkie kompozycje doskonale współgrają z zielenią naszego ogrodu.

Nasza firma proponuje państwu deski tarasowe z drewna egzotycznego. Drewno egzotyczne jest materiałem, który dzięki swojej wyjątkowej ciepłej barwie, daje użytkownikom poczucie komfortu. Urok tego naturalnego surowca zyskuje coraz większą liczbę sympatyków. Proponowane przez nas deski wykonane są z gatunków takich jak:  bangkirai, cumaru, ipe, massaranduba,  czy tatajuba. Tańszą opcją może być modrzew syberyjski. Równie ładny choć o trochę gorszych właściwościach biologicznych.

Dodatkową alternatywą może być deska kompozytowa. Ten ekologiczny produkt, ulegający recyklingowi posiada kolor i fakturę przypominającą drewno. Atutami desek kompozytowych są naturalny wygląd, zbliżony do drewna, wrażenie ciepła jakie stwarza pod stopami oraz zaskakująca trwałość i łatwość utrzymania w czystości.

Ważnym elementem montażu jest przygotowanie podłoża. Jeżeli taras układamy na gruncie, należy powierzchnie wyłożyć włókniną która zabezpieczy przed przerastaniem chwastów. Dobrze jest wysypać powierzchnie żwirem. Należy zadbać aby bloczki były ustabilizowane i rozstawione w odpowiednich odległościach. Należy również pamiętać o 2% spadku, który trzeba wziąć pod uwagę już przy przygotowaniu podłoża. Umożliwi to prawidłowe odprowadzanie wody z tarasu.

Jeśli chodzi o sam montaż to ogólnie rzecz biorąc wyróżniamy dwie metody. Jest to montaż tradycyjny polegający na przykręceniu deski do legara od góry za pomocą nierdzewnych wkrętów oraz tak zwany niewidoczny montaż. Przy tej metodzie stosujemy dodatkowe elementy. Dzięki temu wkręty które łączą legar z deską są niewidoczne co daje lepsze wrażenia estetyczne.

Trzeba pamiętać o prawidłowej impregnacji oraz pielęgnacji tarasu. Zapewni to doskonałe walory estetyczne i funkcjonalne na lata.