Brukarstwo, nawierzchnie utwardzone

Niezwykle ważnym elementem w ogrodzie są nawierzchnie utwardzone. Dzięki nim można w pełni korzystać i funkcjonować na terenie swojej posesji. Należy zadbać o sensowne rozmieszczenie podjazdów, dróg dojazdowych i ścieżek. Równie ważną rolą jest estetyka i wygląd. Ładnie wykonane nawierzchnie stanowić powinny ozdobę naszego ogrodu.

Jeśli chodzi o samo wykonawstwo to należy zwrócić uwagę na podbudowę. Jest ona niczym fundament pod nasz dom. W zależności od przeznaczenia dobieramy odpowiedni skład i grubość podbudowy. Zależy ona od gruntu rodzimego. I tak na gruntach zwięzłych, mniej przepuszczalnych wcześniej wspomniana warstwa powinna być grubsza, niż na gruntach piaszczystych.

Kamień naturalny czy bruk betonowy? Każdy z materiałów ma swoje wady i zalety. I tak  np. kostka granitowa, wytrzymalsza od kostki betonowej, stanowi niepowtarzalną nawierzchnie jeśli chodzi o  walory estetyczne. Jednak nie stanowi tak równej i praktycznej nawierzchni jak bruk betonowy. Nasza firma pomaga dobrać nawierzchnie do stylu ogrodu a przede wszystkim do państwa potrzeb.