Projektowanie

Prawidłowe zaprojektowanie przyszłej zieleni pełni niezwykle ważną rolę w kolejnych etapach realizacji, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z terenem przydomowym czy też powierzchnią publiczną.   Aby cieszyć się w pełni  przyszłym ogrodem musi on spełniać 3 warunki tj. funkcjonalność, trwałość  oraz wyjątkowość. Aby uzyskać te 3 maksymy musimy zacząć od projektu, który jest fundamentem  każdego udanego  ogrodu.

Na wykonanie projektu składają się 3 etapy:

 

  1. Inwentaryzacja

 

Polega na:

– wstępnej  rozmowie z klientem co do jego oczekiwań oraz wymagań  zagospodarowania terenu

– dokonaniu dokładnych pomiarów działki

– naniesieniu istniejących elementów budowy czy też zieleni

– wykonaniu dokumentacji  fotograficznej

 

  1. Koncepcja

 

W celu uniknięcia przez klienta rozczarowania co do ostatecznej wersji projektu na podstawie zebranych dotychczasowo informacji, wykonujemy parę koncepcji przyszłego ogrodu. Na tej podstawie klient jest w stanie określić projektantowi jakie ewentualne zmiany chciałby wprowadzić, natomiast projektant  dokonuje wszelkich starań, aby spełnić  jego oczekiwania sporządzając idealna koncepcje. Dopiero w momencie uzyskania pełnej akceptacji, projektant  przystępuje do kolejnego etapu jakim jest wykonanie ostatecznego projektu.

 

  1. Projekt

 

Po ustaleniu zmian i określeniu ostatecznej  koncepcji zostaje wykonany projekt. Dzięki niemu klient ma wyraźnie przedstawiony zarys ogrodu jak również dokładne koszty jego wykonania.

 

Opcjonalne jest również sporządzenie dodatkowych załączników w postaci projektu: systemu nawadniającego,  instalacji elektrycznej oświetlenia, odwodnienia, nawierzchni bądź elementów drewna.  Pozwala to uniknąć w przyszłości uszkodzeń związanych z pracami ziemnymi.